Yağlı boya tablo satın almak istiyorum, diyorsanız ancak resim bilginizin yeterli olmadığına, nereden ve nasıl alacağımı bilemiyorsunuz. O zaman doğru tercih orijinal tablo satış sitesi Arthipo’dur. Siz de Yağlı boya tablo satın almak istiyorum diyorsanız bu yazıyı inceleyin.

Yağlıboya tablo satın almak

yağlıboya tablo satışorijinal yağlıboya tablo satın al

Dekorasyon amacıyla yağlı boya tablo satın almak istiyor olabilirsiniz. Ya da sanatla ilgileniyorsunuz. Orijinal yağlı boya tablolar edinmek istiyorsunuz. Sanat koleksiyoncusu olabilirsiniz . Yağlı boya tablo satın almak istediğinizde değişik fiyatlar olduğunu, bu fiyatlar arasında bazen büyük farklar bulunduğunu görürsünüz. Bunun sebebi, yağlı boya tabloların boyutlarının farklı olması olabilir. Yağlı boya tabloların hazırlanışında kullanılan yöntemin farklı olması olabilir.Yağlı boya tabloların bazıları sanatsal değer taşımaz, bazıları sanatsal değere sahiptir.

yağlı boya tablo satın almak için

Yağlı boya tablo satın almak istiyorum.Ancak alacağım tablonun bir sanatsal değeri olsun istiyorum. Peki,alacağım yağlı boya tablonun sanatsal değere sahip olup olmadığını nereden anlayacağım ?

Yağlı Boya Tablo Satın Almak İçin Alternatifler

Yağlı boya tablo satın alma konusunda iki alternatifiniz olduğunu bilmelisiniz.Yağlıboya tablonun sanatsal değeri sizin için önemli değilse, reprodüksiyon tablolara da yönelebilirsiniz. Reprodüksiyon tablolar, orijinal tablolarla  hemen hemen aynı hissi verirler . Aynı orijinal tablo gibi fırça izlerine ,yağlı boya kokusuna sahiptirler . Reprodüksiyon tabloların tek eksikleri sanatsal değerleridir . Kopya eserlerin üzerine fırça darbeleri ile oluşturuldukları için reprodüksiyon tablolar değerli eserler sınıfına giremezler. Ancak orijinal tabloların her zaman değerlenme şansı vardır.

arthipo, artipo, arthıpo

Orijinal Yağlıboya Tablo Satın Almak

Orijinal yağlı boya tablo, taslak çizimden boyamaya kadar tüm aşamaların resim sanatçısı tarafından hazırlanmasıyla ortaya çıkan eserdir. Orijinal tabloların değeri ,sanatçının popularitesi, tanınırlığı ile orantılıdır. Eğer sanatsal kaygılara ve duyarlılığa sahipseniz orijinal yağlı boya tablolar her zaman tercihiniz olmalıdır. ”Yağlı boya tablo almak istiyorum. Amacım sadece dekorasyon” diyorsanız, evinizin ,işyerinizin duvarlarına aksesuar arıyorsanız orijinal tablolara yine yönelebilirsiniz. Ancak buna ayıracağınız bütçe sınırlı olmalıdır.

orijinal yağlı boya tablo satın almak

orijinal yağlı boya tablo satın alarak genç sanatçılara destek olabilirsiniz .Ya da ünlü ressamların eserlerine sahip olarak mekanınıza ayrıcalık katabilirsiniz. Gökhan Yaşar, Kız Kulesi
Yağlıboya tablo satışı, yağlı boya tablo satın almak, el yapımı gerçek yağlıboya tablolar.

Reprodüksiyon yağlı boya tablo satın almak

Reprodüksiyon eserler orijinal tabloların birebir kopyalarıdırlar.  Reprodüksiyon tablolar da sanatçıların ellerinde hazırlanırlar. Pek çok sanatçı, reprodüksiyon tablo hazırlarken, tablonun orijinalindeki renklerin, figürlerin birebir aynı olmasına önem verir.Hatta eserin gerçek sahibinin stilini, fırça darbelerindeki kendine özgü yöntemini yansıtmaya çalışır. Bu yüzden orijinal eserden aldığınız hazzı reprodüksiyon tabloda alabilirsiniz.

reprodüksiyon yağlı boya tablo satış sitesi

Ünlü sanatçıların eserlerinin birebir yağlı boya kopyasına reprodüksiyon sayesinde sahip olabilirsiniz

Ancak reprodüksiyon bir yağlı boya tabloya sahipseniz ,elinizdeki tablonun zaman içinde kıymetlenmesi ,değerlenmesi gibi bir beklenti içine giremezsiniz. Eğer böyle bir beklentiniz yoksa ve yağlı boya resim satın almak istiyorum. Orijinal olması benim için önemli değil diyorsanız reprodüksiyon tablolara yönelebilirsiniz.
İLGİLİ KONU İÇİN BKNZ : Reprodüksiyon nasıl yapılır

reprodüksiyon yağlı boya tablo satın almak

Yağlı boya tablo satın almak için en iyi tablo satış sitesi

Orijinal tablo ya da reprodüksiyon tablo satış siteleri arasında en iyisi ”Arthipo”dur. Bunu diğer tablo satış siteleri ile kıyaslayarak görebilirsiniz.

Arthipo neden en iyi tablo satış sitesidir ?

  • Sadece sanat alanına odaklanmıştır.
  • Arthipo kişisel veri gizliliğinize ve güvenliğinize büyük önem verir. Üyelik sistemi ve alışveriş sistemi https SSL güvenlik sistemine sahiptir.
  • Arthipo ,sanatsal bilgi paylaşım ortamına (Artblog) sahiptir. Üyeler dilerse sanatsal paylaşım yapabilirler
  • Amatör ya da profesyonel resim ,heykel ve fotoğraf sanatçılarının eserlerini sergileyebilecekleri, satışa sunabilecekleri bir online galeriye sahiptir.

yağlı boya tablo satın almak için arthipo

Pin It on Pinterest