Online Sanat galerisi

Dijital çağ, bilgisayar çağı ile adlandırılan ve bilgisayar-internet teknolojisinin hayatın her alanına dahil olduğu 21.yy da web teknolojileri kullanarak sanatsal eserleri, dünyanın en ücra kasabasında oturan insanlara bile ulaştırabilmeyi mümkün kılan görsel, etkileşimli yapılara online sanat galerisi denir.

online sanat galerisi incele

sanat galerisi

Sanat eserlerinin sanatseverlerle buluşturulmasında, internet teknolojisi bu kadar gelişmeden önce tek seçenek galerilerdi. Ancak sanatsal dergiler takip etme imkanı bulamayan, sanat galerilerine ulaşma imkanı bulamayan sanatseverlerin yağlı boya tablo satış yerlerine ulaşması çok zordu. Ancak internet teknolojisinin hayatımıza yoğun biçimde dahil olmasıyla yağlı boya tablo satış yerleri arasına web siteleri de dahil oldu.

Online sanat galerisinin Avantajları

Online sanat galerisinin ,normalde bilinen sanat galerine göre değişik avantajları vardır. Gelenekselci ve Muhafazakar bir bakış açısıyla bakacak olursak aklımıza ilk gelenler şunlar olacaktır. Online sanat galerisinde resimlere dilediğim gibi yaklaşamayacağım, fırça darbelerini inceleyemeyeceğim, yağlı boyanın kokusunu alamayacağım, ortama sinen sanatsal ruhu hissedemeyeceğim, Sanattan anlayan insanlarla tanışma ve sosyalleşme imkanı bulamayacağım. O zaman neden online sanat sitesi olsun ki ?

Zamandan Tasarruf Avantajı

Normalde sanat galerisi için programınızdan vakit ayırmak, Bir sanat galerisi ziyareti için şık kıyafetler ayarlamak, ulaşım için trafikle boğuşmak, Şehrin değişik güçlükleriyle boğuşup sanat galerisini bulduğunuzda aracınız için park yeri ayarlamak, bütün bunlardan sonra, belki de ilginizi fazla çekmeyecek, size hitap etmeyen bir çok eser için saatlerinizi harcamak zorunda kalacaksınız. Pek çok sanat galerisinin de giriş için belirli bir ücret aldığını hatırlatmamıza gerek yok.

online sanat galerisi

online sanat galerisi size klavyeniz kadar yakındır

Online sanat galerisine ise işten kalan molanızda, öğle aranızda, dinlenme saatinizde, bir cafede arkadaşınızı beklerken, kısacası dilediğiniz zaman girebilirsiniz. Ayrıca bir sanat galerisinde en fazla bir düzine kadar sanatçının eserini inceleme imkanı bulabilirken, online sanat galerilerinde yüzlerce, hatta binlerce sanatçının onbinlerce eseri arasından zevkinize en uygununu seçebilirsiniz.

Bu bakımdan online sanat galerileri hızın bazen büyük öneme sahip olduğu, vaktin nakit olduğu kent yaşamında, bu özellikleri sebebi ile bilinen galerilere göre avantajlıdırlar.

Hedef kitleye daha kolay ulaşabilme avantajı

Hepimizin de kabul edeceği bazı geçerli sebeplerle sanat galerileri büyük şehirlerde, bu şehirlerin ise en göz alıcı semtlerinde yer alır. Bu sebeple aslında sanatla çok yakından ilgilenen pek çok kimse, çok istese de bunlara ulaşamayabilir. Sürekli iş seyahatlerindedir, görevi sebebiyle ücra bir şehirdedir, birkaç yıllığına yurtdışında bir şantiyede çalışmak durumundadır. Ulaşılmanızı ve sanatseverlere ulaşmanızı engelleyen bu gibi pek çok alternatif sebep sayabiliriz.

online sanat galerisi arthipo

Online sanat galerisinin her yerde ulaşılabilir olması büyük bir avantajdır

Online Sanat galerisi Arthipo

Arthipo, bir online sanat galerisinden beklenen her şeye sahiptir. Kolay ulaşılabilirlik. Hız, Güvenirlilik, çeşitlilik, eser filtreleme özelliği ile aradığınız esere daha kolay ulaşabilme. Ünlü ressam Paul Cezanne ‘ e ait bir eserin reprodüksiyonundan, henüz tanınmamış ve ücra bir kentte yaşayan genç ressamların eserlerine kadar Arthipo’da tablo satın alma yelpazesi geniştir.

arthipo online sanat galerisi

Arthipo’nun orijinal tablo satın alma, ünlü ressamların eserlerinin yağlı boya reprodüksiyon tablolarını satın alma, poster satın alma, canvas tablo satın alma, heykel satın alma, fotoğraf ve dijital eser satın alma gibi çeşitlilik arz eden şablonunda aradığınızı bulacaksınız. Ayrıca henüz tanınmamış bir ressam iseniz, eserlerinizin dünyanın her yerinde gösterime girmesinin  hazzını yaşayacaksınız. Arthipo online sanat galerisinin globalleşme hedefi, onu diğer online sanat galerilerinden ayırt eden bir başka önemli özelliğidir.

online sanat galerisi incele

Pin It on Pinterest