Nereden orijinal tablo satın alabilirim?

 

yağlıboya tablo satışorijinal yağlıboya tablo satın al

Bilindiği gibi son zamanlarda canvas tablolar da piyasada yerini almaya başladı. Ancak canvas tabloların yapay bir his verdiğini de biliyoruz. Orjinal tablonun yerini tutmuyor. Bu yüzden , Sanatseverler , evini ,işyerini ,ofisini ,otelini dekore etmek isteyenler şu soruyu soruyor : Nereden orijinal tablo satın alabilirim ? 
Orjinal tablolara ulaşmak ve orijinal tablo sahibi olmak eskiden bu kadar kolay değildi. Nereden orijinal tablo satın alabilirim ? diye sorduğunuz zaman net bir cevap almanız zordu . Sanat galerilerini takip etmek ,sanattan anlayan bir çevreye dahil olmak, sanatsal dergiler takip etmek gerekiyordu . İnternet teknolojisi hayatımıza dahil olunca, pek çok şey gibi ,sanatsal eserlere , orijinal yağlıboya tablolara sahip olmak da kolaylaştı.

Orijinal tablo satın almak istiyorum. Ama nasıl ?

Nereden orijinal tablo satın alabilirim diye merak ediyorsunuz .Alacağınız tablonun orijinal bir eser olmasına önem veriyorsunuz . orijinal tablo satan yerler konusunda bir fikriniz yok . Bu konuda da internet yardımınıza koşuyor . Artık internette size sanatsal konularda fikir verebilecek, ufkunuzu geliştirebilecek bloglar ve forumlar var. Ayrıca,  bu forum ve bloglarda yapılan yorumlar ,sorulan sorular sayesinde , amacınıza en kolay yoldan nasıl ulaşabileceğinizi de öğreniyorsunuz . Örneğin ; ”Orjinal tablo satan siteler hangileridir ? ” diye sorup , konuyla ilgili ve bilgili ,hatta  konunun uzmanı kişilerden fikir alabiliyorsunuz.

Orijinal tablo satın alacağım. Nelere dikkat etmeliyim ?

Orjinal tablo satın almak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken birkaç şey var . Tabi ki en çok dikkat edilecek şey, alacağınız tablonun gerçekten orijinal olması. Eğer internette değil de galeride iseniz , bu konuda içiniz rahat olur . Özellikle galeri organizasyonu tanınmış ve ciddi bir kurumca yapılıyorsa .

Ancak bulunduğunuz şehir ya da konum, orijinal tablo satın almak için  herhangi bir galeriye gitmenizi zorlaştırıyorsa ,bu durumda internet yardımınıza koşabilir. Tabi ki bilinçli kullanmak koşulu ile. Çünkü internete yetkisi ,bilgisi ,uzmanlığı olmayan kişilerin bile mal ve hizmet sunabildiğini düşünürsek, orijinal tablo satan siteler konusunda da tedbirli davranmakta fayda var. Bu yüzden , orijinal tablo satan sitelerin güvenilirliği de  dikkat edeceğiniz şeylerden biridir.

Orijinal tablo satın alacağınız sitenin güvenilirliği hakkında birkaç ipucu

1-Tablo satış sitesinin domain adresi .com  .net .org  gibi uluslararası kabul görmüş bir web adresi uzantısı yerine ücretsiz alan adı veren birtakım yerlerden mi alınmış ? .exhundnet  .webhostct gibi daha önce hiç duymadığınız bir alan adı uzantısına mı sahip ? Bu siteye şüphe ile yaklaşmalısınız.

2-Son zamanlarda facebook sayfası açan bir takım kişilerce de yine facebook ortamından yağlıboya tablo satışı yapılmakta. Bu sayfalar üzerinden satışlara şüphe ile yaklaşmalısınız. Çünkü herhangi bir müşteri memnuniyetsizliğinde, sayfayı açan kişi, sözkonusu sayfayı kapatıp  hesabını silebiliyor.Hakkınızı aramanız imkansız hale gelebiliyor.

orijinal tablo nereden satın alınır

3- Alışveriş yapacağınız tablo satış sitesinin web adresi https ile mi başlıyor? Eğer böyle ise bu sitede kişisel bilgileriniz ,kredi kartı bilgileriniz saldırganların eline geçmemesi için şifreyle korunur ve güvenlidir.

4- Alışveriş yapacağınız tablo satış sitesi  ile ilgili küçük bir google araştırması yapın. Hakkında fazla miktarda olumsuz yorum ve şikayet var mı ?  Kullanıcılar yaptıkları alışverişlerden memnun kalmışlar mı ? Eğer sorun yaşamışlarsa, web sitesi yönetimi sorunun çözümü için çalışmış mı? Bunlar da önemlidir.

5- Orijinal tablo satın alacağınız site, gerçek sanatçılarla mı çalışıyor ? Sadece sanat alanına odaklanmış bir site mi ? Bu konu da önemlidir .Çünkü , sanatseverlerin ve sanatçıların ilgi odağı olmayı hedeflemiş bir tablo satış sitesi ,sanattan anlayanların haklı eleştirilerine de açıktır. Ayrıca satın almak istediğiniz tablo ile ilgili gerçekten sanattan anlayan insanların fikirlerine de başvurabilirsiniz.

Orijinal tablo satın almak için en iyi site hangisi ?

Orijinal tablo satışı konusunda, ”Arthipo” alanında en iyisi olduğunu gururla iddia eder. Yukarıda anlattığımız tüm güvenilirlik özelliklerine sahiptir. Arthipo sadece sanata ve orijinal tablo satışına odaklanmıştır. Arthipo, sanatseverlerin ,sanatçıların ihtiyaçlarına önem verir . Onlardan gelecek eleştirileri değerlendirir. Böylece en iyi tablo satış sitesi olma yolunda ilerler. Sanattan anlayan uzman bir ekibe sahiptir. Bulunduğu yerle yetinmez .Sürekli gelişimi hedefler. Güvenilirlik ve işlevselliğe büyük önem verir.

Bu sebeplerle , Arthipo, Nereden orijinal tablo satın alabilirim ? sorusuna verilebilecek en iyi cevaptır diyebiliriz. Yeni fikirlere açığız. Fikir ve eleştirilerinizi yorum bölümünde görmekten mutluluk duyarız.

nereden orijinal tablo satın alabilirim

 

Pin It on Pinterest