Akrilik Boya Çiçek Çizimi. Akrilik Boya Resim Nasıl Yapılır? Kolay Akrilik Tablo Çizimi Videosu

Akrilik boya çiçek çizimi, akrilik boya resim nasıl yapılır konusunu ele alacağız. Makalemizde alatılanları bir de  kolay akrilik çiçek tablosu çizimi videosu ekledik. Burada anlatılanları videoda izleyebilirsiniz. Akrilik boya çiçek çizim teknikleri uygulamaya başlamadan önce bize gerekli olan resim malzemeleri bir göz atalım.

Akrilik tablo çiçek çizimi için gereken resim malzemeleri şunlardır:

Natürmort çiçek tablosu çiziminde kullanılacak boyalar şunlardır: Vermillion kırmızı, titanium beyaz, krom yeşili, emerald, ultramarine, limon sarısı, siena, ivory siyah etc. Diğer resim gereçleri şunlardır: Küçük damla spatula, akrilik boya fırçaları ve büyük fırça. Tuval, sünger, bez ve su. Genel olarak akrilik boya ile resim yapımında kullanacağımız resim malzemeleridir.

Akrilik Boya Çiçek Çizim Teknikleri

Akrilik boya çiçek çizim tekniklerini bir örnek resim çalışması ile inceleyeceğiz. Öncelikle  çiçeklerin yapraklarından ve sap kısımlarından oluşan yeşil kısımları çiziyoruz. Çiçekleri daha sonra bu zemin üzerine yerleştireceğiz. Bir miktar Krom Yeşili tuval üzerine sürüyoruz. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken nokta zeminde ton farklıları yaratmak olmalıdır.

Akrilik Boya Resim Yapımı

Akrilik Boya Çiçek Çizimi. Akrilik Boya Resim Nasıl Yapılır?

Düz bir yeşilden ziyade girintili, farklı tonlar olan (açık, koyu yeşil) kısımlar çizmeliyiz. Alt kısım için koyu yeşil, üst tonlar için açık yeşil kullanmalıyız. Sonra bir spatula ya da spatulanız yoksa fırça sapı ile yaprak ve sapların dış hatlarını belirginleştirebiliriz.

Akrilik Boya Çiçek Çizimi. Akrilik Boya Resim Nasıl Yapılır?

Biz bir gerçek yaprak çizmiyoruz, bunu asla başaramayız. Bizim yaptığımız bir yaprak imgelemi yaratmaktır. Gerçekte orada bir yaprak yoktur. Yani ünlü deyişle Pipo Resminin altında yazan “Bu Bir Pipo Değildir”, yani bu bir yaprak değildir. Yaprak yapmaya çalışmayın, yaprak simgesi yaratın.

Damla biçimli spatulamızla bir miktar beyaz boya alarak kasımpatı çiçeğinin beyaz taç yapraklarını yapıyoruz. Burada aşırı boya kullanmaktan kaçınız. Boyaların yeşil zemin üstünde hafif bir tabaka yaratması daha parlak renkler ve gerçeklik havası yaratacaktır. Taç yapakları çizdikten sonra, ortasına sarı renkli (genelde çiçeklerin polen bölgesi sarı olur) ya da kırmızı renkli polenleri çiziyoruz. Bir miktar boyayı orta kısımlara sürünüz.

Akrilik Boya Resim Nasıl Yapılır?

Akrilik Boya ile Resim Nasıl Yapılır?

Akrilik Boyayla Resim Nasıl Yapılır?

Akrilik Boya Çiçek Çizim Teknikleri

Bir ön çalışmadan sonra şimdi asıl resmimizi yapmaya başlayabilirsiniz. Burada yapacağınız öğrendiğiniz basit tekniği geniş ölçeklik bir tuval üzerine uygulamak olacaktır. Basit bir vazo çizerek başlayacaksınız. Akrilik boya kullanılırken arka planda kalacak renkler ve şekiller önce çizilir. Perspektif dokusunu bu şekilde oluşturabilirirsiniz.

Kolay Akrilik Tablo Çizimi Videosu, Akrilik Boya Çiçek Çizim Teknikleri

Pin It on Pinterest