1968 yılın da Kilis’de  sanatçı bir babanın kızı olarak dünyaya geldim. Babam Abdurrahman Avni Keçik, eğitimcilik dışında, bağlama ve ney ustası, bir çok şiirlere imza atmış bir şairdi. Annem ise babamın sanata düşkünlüğünden memnun ve destek veren bir ev hanımıydı. Dolayısıyla sanatla iç içe büyüme şansına sahiptim. İlköğretim ve lise öğrenimimi Kilis’de tamamladıktan sonra üniversite eğitimim için Antakya’ya yerleştim. 1987 yılında Çukurova Üniversitesi İnşaat bölümünden mezun oldum.

1991 yılında evlenip Ankara’ya yerleştim. 21 yaşında 1 kız ve 15 yaşında bir erkek çocuğu annesiyim. 2007 yılında sanata olan ilgime karşı koyamayarak  Yüzüncü Yıl Kız Meslek Lisesinde resim yapmaya başladım. 2008 yılında resime olan ilginin renklere olan aşka dönüştüğünü görerek, Resim ve Heykel Müzesinde Ressam Vural Yurdakul’un  önderliğinde kendimi geliştirdim. Atölyemizin açtığı 4 karma sergiye katıldım. Şuan Erdoğan Seçil ve Hikmet Çetinkaya Atölyesinde resim çalışmalarıma devam etmekteyim.

Resim benim için hayatımın bir parçası, bir tutku ve aşk haline gelmiştir. Keyif alarak yaptığım çalışmaları sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyorum.