Black Friday! 10% discount on all sales. You will use the discount code in your cart: black10

1956 İstanbul - Kadıköy doğumludur.
Şiir yazmaya 1968 yılında başlamış, kesintisiz olarak bu güne dek sürdürmüştür. Resme ise yetmişli yıllarda başlamıştır.

Şiirleri , çeşitli antolojilerde, dergi ve gazetelerde yayınlanmıştır. 'Ben Yağmurum' isimli şiir kitabı 1999 yılında basılmıştır.

Resim konusunda ise engellenmeler sonucu uzun süre çalışma yapamamıştır.Son beş yıldır resim konusuna daha fazla ağırlık verme imkanı bulan Altınöz, suluboya/guaj karışık teknikle kendine has bir stil oluşturmuştur.
.
Şiirde sevgi, ayrılık, hasret temalarına ağırlık veren Altınöz, resimde daha çok portreye ağırlık vermiş ve yaşamdan edindiği tecrübeleri, çevresinde meydana gelen olaylardan etkileşimlerini de eserlerine yansıtmaya çalışmıştır.

.Savaşta mağdur olan çocuklar konusunda toplum duyarlılığını aktif tutmak için «Çocuklar ağlamasın» ve  «Sen gül ki, dünya gülsün» isimli koleksiyonlarında çok sayıda çocuk portresi yapmıştır.


Amerika'da yaşayan Türk çocuklarının Türkçe'mizi daha iyi öğrenmeleri ve Türk kültürünü unutmamaları için 2006 yılında yayın hayatına başlayan Bonbon Kids isimli çocuk dergisinin kültür -sanat editörlüğünü de yapan Çiğdem Altınöz, çocuk şiirleri, masallar da yazmakta olup, eserleri bu derginin pek çok sayısında altı yıla yakın yayımlanmıştır.

Çiğdem Altınöz'ün baskıya hazır olup bu güne dek bastıramadığı şiir ve roman çalışmaları, down sendromlu çocuğu olan ailelere yardımcı olmak adına hazırladığı Meleklere dokunmak isimli bir rehber kitap çalışması da vardır.

.

Türk ve dünya kadınlarının folklorik başlıklarını da yine kendine özgü bir teknikle resimlemeye devam etmektedir. Suluboya portre çalışmaları , çeşitli TV kanallarında ve gazetelerde haber konusu da olmuştur. 

Toprak ananın doğuşu isimli karma sergiye katılmak dışında başka sergilere katılmayan sanatçı, kişisel sergi açabilme imkanı olmadığından dolayı resim çalışmalarını daha çok internet sitelerinden izleyiciye sunmaktadır.