Composition Color Composition No: 1 Red Blue, Piet Mondrian, Canvas, Piet Mondrian, kanvas tablo, canvas print sales

Composition Color Composition No: 1 Red Blue, Piet Mondrian

Kompozisyon Renk Bileşimi No: 1 Kırmızı Mavi, Piet Mondrian Kanvas Tablo, Reprodüksiyon Yağlıboya Tablo Satın Alın:

Kompozisyon Renk Bileşimi No: 1 Kırmızı Mavi, Piet Mondrian Arthipo, size sadece sanatsal baskılar sunar, basılan eserler orijinal eserlere birebir benzer ve estetik kriterler dikkate alınarak tablolar özenle hazırlanır, sonra profesyonel ressamlar tarafından sanatsal açıdan incelenir.

Piet Mondrian, 1936 yılında New York Modern Sanat Müzesi'nin ilk yönetmeni Alfred Barr tarafından sahnelenen Kübizm ve Soyut Sanat sergisinde, soyut sanatın geometrik eğiliminin önde gelen bir temsilcisiydi. Alfred Barr, bu trendi “meydanın şekli amipin silueti ile yüzleşen” olarak tanımladı. Mondrian'ı Kandinsky ve Miró gibi sanatçılar tarafından temsil edilen daha biyomorfik ve organik soyut akımlardan ayırt etti. Hollanda Neo-Plastist grubu De Stijl ile olan bağlantıları 1925'te Van Doesburg ile yapılan anlaşmazlıklar nedeniyle koptu, ama Mondrian, tüm yaşamını ve Ortodoks biçimler ile ana renkler arasındaki dengeyi araştırmaya adadı. Bu, evrensel bir gerçekliğin plastik eşdeğerinin peşinde koşması onu modern hareketin en önemli figürlerinden biri yaptı. Plastik dilin çıplak temellerine sıyrılma süreci boyunca, basit bir dikey ve yatay dokusuna, ızgara yapısında ortaya çıktı.

Kompozisyon Renk Bileşimi No: 1 Kırmızı Mavi, Piet Mondrian, Yağlıboya Tablo Hikayesi, İncelemesi ve Çözümlemesi

Piet Mondrian geometrisine manevi bir prensip, doğanın kaosuna karşı yeni bir evrensel düzen kurma tarzıydı. 1931'de çizilen, Kırmızı, Mavi ile Renkler Kompozisyon No I'de , geometrik formlarının aşırı çirkinliğine iyi bir örnektir. Aynı zamanda, Paris’ten dönüşünü takiben, Neo-Plastizm’e dair manifestosunu yayınladığında, tam olarak tanımlanmış olan sanatsal sözlüğünü de göstermektedir. Kalın siyah çizgilerle ayrılmış beyaz veya birincil renklerde düz karelere dayalı ızgara yapısı, 1930'ların sonlarındaki bileşimleri önleyen dinamik denge ilkesini izler.

Mondrian, Neo-Plastizm tarafından da savunulduğu gibi, izleyicideki ruhani bir uyum duygusunu uyandırmak için, sanatçının kişiliğini mümkün olduğu kadar gizlemesi gerektiğine inanıyordu. Bununla birlikte, paradoksal olarak, resimlerinin geometrik yapısı matematik yasaları tarafından değil, kendi sezgisi tarafından dikte edilmiştir. Gerçekten de, kızıl ötesi ışık altında incelendiğinde, koleksiyondaki resim, son düzenlemeye karar vermeden önce bileşime yaptığı değişikliklerin kanıtı olan, kömür içinde çekilmiş çeşitli gizli çizgiler gösterir.

1918'de Piet Mondrian, daha sonra Kompozisyon No. 1: Dört Hatlı Lozenge (1930) gibi ilk "losangique" resimlerini, 45 derecelik bir kare tuvali eğerek oluşturdu. Bu elmas şeklindeki eserlerin çoğu, 1925 ve 1926'da De Stijl grubuyla birlikte Theo van Doesburg'un diyagonalin tanıtımı üzerine kopmasından sonra yaratıldı. Mondrian, bu sayede van Doesburg'un hareketin temel ilkelerine ihanet ettiğini ve böylece kararlı dikey ve yatay çizgileriyle elde edilen statik değişmezliği yitirdiğini hissetti. Ancak Mondrian, kendi döndürülmüş tuvallerinin, şebekenin istenen dengesini koruduğunu, 45 derecelik dönüşün ise daha uzun hatlara izin verdiğini ileri sürdü.

Sanatçının ünlü tablolarından biridir. Kullandığı teknik bakımından  sanatçının bakış açısını yansıtır. Aynı renk ve biçimselliğe farklı eserlerinde de rastlanır. Renklerin tonu, çizgiliğin koyuluğu, perspektif ve derinlik, hayal dünyamıza sanatçının ayak izlerini bırakır.

Kanvas Tablo Üzerine Boya İle Efekt Verilmesi

Kanvas siparişiniz için ekstra efekt isteyebilirsiniz. Efekt işlemleri profesyonel ressamlar tarafından yapılmaktadır. Tablo üzerinde kısmı boya izleri yapılmaktadır. Bu çalışma satın aldığınız tabloyu daha canlı ve daha gerçekci yapmaktadır. Misafirleriniz tablonun gerçek olduğunu düşeneceklerdir. Yakından bakıldığında boya kalıntıları ve fırça izleri göreceklerdir. Efekt işlemi resme uygun boyalar ile gerçekleştirilir. Genellikle kaliteli yağlıboyalar ve akrilik boyalar kullanılır.

Reprodüksiyon Tablo

Dilerseniz bu resmi reprodüksiyon tablo olarak satın alabilirsiniz. Reprodüksiyon tablo, bu resmin tamamının orijinal boyalar kullanılarak yeniden çizilmesidir. Tablonun çizimi profesyonel ressamlar tarafından yapılmaktadır. Reprodüksiyon tablonun çizilmesi için en az on günlük süreye ihtiyaç vardır. Bu süre tablonun büyüklüğüne göre farklılık gösterebilir.

Resim Kağıdı Baskısı

Resim kağıdına bu tabloyu bastırabilirsiniz. Baskı, HD kalitede profesyonel matbaa makinelerinde yapılmaktadır. Paspartu ve tablo çerçeveletme seçenekleri ile birlikte bu resimi kağıt baskı olarak satın alabilirsiniz.

Tablo Yüksek Çözünürlüklü Resim Satın Alabilirsiniz

Tablonun yüksek çözünürlüklü fotoğrafını satın alabilirsiniz. Satın aldıktan sonra yüksek çözünürlük tablo resmini indirebilirsiniz.

Yağlıboya Tablo Yapım Teknikleri ve Satışı 

Reprodüksiyon Tablo Nasıl Yapılır, Satın? 
Kanvas Tablo Baskı Teknikleri Nasıl Yapılır?
Resim Kağıdı Baskısı Nasıl Yapılır?
Tablonun dijital resmini satın alın.

Yağlıboya Tablo Satın Alın

Orijinaline uygun sanatsal kanvas satın almak istiyorsanız eğer Arthipo tam size göre. İstediğiniz kanvas tabloyu farklı seçeneklerde satın alabilirsiniz. Yağlıboya reprodüksiyon tablo resim satışı, kanvas tablo satın almak, resim kağıdına baskı, poster satışı, parçalı kanvas tablo satın almak, yüksek çözünürlüklü dijital tablo resmi satın almak istiyorsanız, eğer linklerdeki açıklayıcı yazılardan faydalanabilirsiniz.

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Captcha

Composition Color Composition No: 1 Red Blue, Piet Mondrian

  • 10.62$
  • Ex Tax: 9.00$

Available Options